خواص روغن کنجد در دیابت

روغن کنجد یکی از مفیدترین و پرخاصیت ترین روغن های گیاهی ست که از دانه های کنجد گرفته می شود. از این دانه های ریز و سرشار از خاصیت، پس از فرآوری و تصفیه، روغنی بسیار پرخاصیت به نام «روغن کنجد» به دست می آید که هزاران تأثیر مفید در سلامتی روح و جسم انسان دارد که یکی از آنها رابطۀ روغن کنجد و دیابت و تأثیر مفید این روغن معجزه آسا بر روی بیماری سختِ دیابت است.

از گذشته های دور و در طب سنتی از روغن های مختلف برای پیشگیری، درمان و بهبود انواع بیماری استفاده می شد. روغن هایی مانند؛ روغن حیوانات، روغن نارگیل، روغن زیتون و صد البته دانه های کنجد و محصولِ آن یعنی روغن کنجد. هم اکنون و در عصر حاضر نیز، یکی از پر مصرف ترین روغن ها در طب سنتی و درمانی، همین روغن کنجد جادویی ست با خاصیت های فراوانش.

دیابت نیز یکی از آن بیماری های کلافه کننده و واقعاً در برخی موارد نابود کننده است که اگر به موقع تشخیص داده و درمان نشود، عواقب بسیار سختی برای بیمار در پی خواهد داشت. معمولاً بزرگ ترین و اولین توصیه ای که به بیماران دیابتی می شود، کنترل تغذیه و نوع دریافتی های غذایی آنهاست که به شدت مهم است. در این راه، روغن کنجد و دیابت می توانند در کنار هم به سرانجام خوبی برسند.

روغن کنجد و دیابت

 

مصرف روغن کنجد برای کاهش تأثیرات و کنترل دیابت

بر طبق تحقیقات کاملاً معتبر و مشخصی که سالهاست چه در کشور ما و چه در سایر نقاط جهان و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مختلف در بالاترین سطح اطمینان انجام شده، مصرف روغن کنجد می تواند تأثیر بسیار باور نکردنی در کاهش قند خون فرد مبتلا به دیابت (نوع ۲) و کنترل میزان قند داشته باشد. این تحقیقات باز هم تأثیر روغن کنجد و دیابت بر یکدیگر را بیشتر نمایان می سازد.
چنانچه شما هم یکی از افراد مبتلا به دیابت به خصوص دیابت نوع ۲ هستید، ترکیب افسانه ای روغن کنجد و دیابت را فراموش نکنید. توصیه می شود روغن کنجد را به عنوان یکی از مواد غذایی و روغن های ثابت در تغذیۀ روزانۀ خود به صورت منظم بگنجانید، چون هم عطر و طعمِ بسیار خاص و متفاوتی به غذاهای شما خواهد داد و هم مصرف منظم و روزانۀ حداقل ۱ قاشق مرباخوری روغن کنجد، به مدت تقریباً ۶ هفته می تواند در طول مدت مصرف و پس از آن، آنچنان تأثیر شگرفی در کاهش قند خون شما و همچنین کنترل میزان ترشح انسولین در خون داشته باشد که نتیجۀ مثبتش اصلاً برای شما قابل باور نخواهد بود.
میزانِ تأثیر روغن کنجد و دیابت در کنار هم به بهبود تغذیه و بیماری در حدی زیاد است که در طب سنتی و امروزی به شدت در مورد مصرف آن توصیه شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *