خواص روغن کنجد در کاهش کلسترول

اثرات روغن کنجد در کاهش کلسترول خون بی شمار است و تأثیر مفید و تقریباً سریع آن امروزه اثبات شده است. بسیاری از بیمارانی که از افزایش کلسترول خون رنج می برند دائماً در پی راه حلی برای درمان کلسترول بد خون هستند تا از اثرات منفی و مخرب آن در امان باشند.

عده ای تصور می کنند که باید حتماً اضافه وزن داشته باشند تا مشکوک به کلسترول بالا باشند اما اصلاً اینطور نیست و بسیاری از افرادی که مبتلا به کلسترول خون بالا هستند از وزن نرمالی برخوردارند و همین موضوع هم آنها را از پیگیری جدی در مورد این بیماری منع می کند! کلسترول بد خون می تواند نهایتاً منجر به بیماری های وحشتناکی مانند بیماری های قلبی-عروقی و حتی مغزی شود.

 

تاثیر روغن کنجد در کلسترول خون

بیماری کلسترول چگونه ایجاد می شود؟

عوامل ایجاد بیماری کلسترول متفاوت‌اند:
– چربی دور کمر
– سیگار کشیدن
– چاقی مفرط
– رژیم غذایی نامناسب
– دیابت
– بی تحرکی
همانگونه که مشاهده نمودید عوامل بسیاری می تواند ایجاد بیماری کلسترول را سبب شود.

درمان کلسترول خون

حال برای درمان کلسترول خون بد چه باید کرد؟
یکی از راه ها استفاده از اثرات روغن کنجد در کاهش کلسترول خون است. همیشه کنترل تغذیه و استفاده از رژیم غذایی سالم و کنترل شده، راحت ترین و کم هزینه ترین راه برای درمان و کنترل بسیاری از بیماری هایی ست که تصور می کنیم هیچ راه حلی ندارند، کنترل و کاهش کلسترول هم یکی از همین موارد است.
اثرات روغن کنجد در کاهش کلسترول خون به صورت قطعی ثابت شده، در نتیجه برای این امر می توانید به صورت روزانه یک چهارم فنجان روغن کنجد که تقریباً ۶ گرم می شود را با وعده های غذایی خود به هر شکل که تمایل دارید مصرف کنید.
می توانید برای استفادۀ صحیح تر از اثرات روغن کنجد در کاهش کلسترول خون آن را روی سالاد ریخته و میل نمایید. یا برای طبخ غذای خود استفاده کنید تا هم عطر و طعم بهتری داشته و هم تأثیر مثبتی در کاهش کلسترول شما داشته باشد.
یکی از رموز کاهش کلسترون بد خون توسط گیاهان و به خصوص روغن کنجد، وجود ترکیباتی به نام «فیتواسترول» هاست. این ترکیبات بسیار با ارزش که سبب اثرات روغن کنجد در کاهش کلسترول خون خواهند شد، چون ترکیباتی مشابه کلسترول خون دارند، با جایگزینی آنها و دریافت و تغذیۀ سلول ها از آنها، به شکل بسیار مناسبی سبب کاهش کلسترول بد خون توسط روغن کنجد و تنظیم میزان مفید آن خواهند شد. این از اثرات روغن کنجد در کاهش کلسترول خون می باشد.
تأثیرات روغن کنجد در سلامتی و همچنین کاهش کلسترول بد خون، به صورت کاملاً آکادمیک و علمی اثبات شده است، در نتیجه برای کاهش کلسترول بد و تنظیم آن، استفاده از روغن کنجد را در برنامۀ غذایی روزانه قرار دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *