خواص روغن کنجد برای لاغری

روغن کنجد و لاغری دو نامی هستند که به یکدیگر گره خورده اند. البته نمی توان گفت که تنها فایده ی این روغن گیاهی ارزشمند در لاغری است، از این روغن می توان برای محافظت از مو، محافظت از پوست، محافظت از قلب و بهبود کیفیت استخوان ها استفاده کرد؛ همچنین خواص روغن کنجد برای افزایش گردش خون و متابولیسم، کاهش التهاب، دیابت، سلامت دهان و دندان، جلوگیری از سرطان، جلوگیری از آسیب به DNA و رشد نوزادان بسیار مناسب است. حال در دورانی زندگی می کنیم که به خاطر پیشرفت تکنولوژی و ماشین آلات، خیلی از فعالیت هایی را که در گذشته ای نه چندان دور به صورت کاملا یدی و با صرف انرژی انجام می دادیم، در حال حاضر به وسیله ی ماشین آلات پیشرفته انجام می شود. این کاهش فعالیت سبب اضافه وزن و چاقی بسیاری از افراد در دنیا شده؛ بسیاری از افرادی که از افزایش وزن رنج می برند به استفاده از داروهای شیمیایی و گیاهی روی می آورند. همانطور که بر کسی پوشیده نیست دارو های شیمیایی لاغری اثرات مخربی دارند اما مصرف درست داروهای گیاهی نه تنها اثرات مخرب ندارند، بسیار برای بدن مفید هستند. روغن کنجد و لاغری از این رو به هم پیوند خورده اند که اثرات روغن کنجد در لاغری موثر است.

روغن کنجد و لاغری

اثرات روغن کنجد در لاغری

اثرات روغن کنجد در لاغری باعث شده تا مردم در اقصی نقاط دنیا برای رهایی از چربی های اضافه سعی کنند تا این روغن را جایگزین دیگر روغن ها کنند. زمانی که نام روغن به گوشمان می خورد معمولا به یاد افزایش وزن می افتیم. اما وجود بعضی از روغن های گیاهی مانند روغن کنجد در رژیم غذایی، به کاهش وزن کمک خواهد کرد؛ بی دلیل نیست که نام روغن کنجد و لاغری در کنار هم می آیند.
اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید، روغن کنجد را وارد رژیم غذایی خود کنید (منظور مقدار مناسبی است که برای لاغری به آن نیاز دارید ونه بیشتر).

تحقیقات در مورد روغن کنجد و لاغری

تحقیقات در مورد اثرات روغن کنجد در لاغری نشان داده است که افرادی که حدود ۲.۶ قاشق غذاخوری از روغن کنجد را به طور روزانه و مداوم برای ۴۵ روز مصرف می کنند، در طی این ۴۵ روز بیش از یک کیلو گرم کاهش وزن داشته اند؛ زمانی که همین افراد با مصرف همان غذا های قبلی مصرف روغن کنجد را متوقف کرده اند، دوباره در طی ۴۵ روز به همان وزن قبلی خود برگشته اند. این محققان معتقدند که اسید های چرب اشباع نشده موجود در روغن کنجد، احتمالا دلیل کاهش وزن هستند، چون که اینها سطح پلاسمای لپتین را بالا می برند (لپتین هرمونی است که تعادل انرژی را تنظیم می کند و مصرف غذا را کاهش می دهد.)

روغن کنجد و لاغری

توصیه ای در مورد خواص روغن کنجد در لاغری

تمامی کسانی که از اثرات روغن کنجد در لاغری بهره برده اند، به استفاده ی به مقدار مناسب از آن و مصرف کالری مناسب در روز تاکید دارند. اگر از یک رژیم درست و معتبر استفاده می کنید، قطعا باید بدانید که میزان کالری مصرفی شما در روز نباید بیشتر از ۳۲۰ کالری باشد. بسیاری از رژیم های غذایی که به صورت پزشکی تهیه نشده اند، در طول روز حاوی ۱۲۰۰ کالری برای خانم ها و ۱۵۰۰ کالری برای آقایان هستند. افرادی که از این رژیم های غیر استاندارد استفاده می کنند مسلما شاهد اثرات روغن کنجد در لاغری نخواهند بود.
پس همواره به خاطر داشته باشید، افزایش مصرف روغن کنجد تضمینی برای کاهش وزن شما نیست. اگر می خواهید اثرات روغن کنجد در لاغری را ببینید باید مصرف کالری شما حساب شده باشد.
وجود روغن کنجد در رژیم های غذایی، علاوه بر لاغری اثرات مثبت بسیاری بر سلامت بدن و به خصوص سلامت قلب شما خواهد داشت. پس به صورت مداوم از آن استفاده کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *