خواص روغن کنجد برای پوست

روغن کنجد که از دانه های کنجد گرفته می شود یکی از روغن های گیاهی کمتر شناخته شده است. در حقیقت این روغن یکی از سالم ترین روغن های گیاهیست که تا کنون شناخته شده است. دانه های کنجد بسیار کوچک و به رنگ زرد مایل به قهوه ای هستند. خواص روغن کنجد بسیار متنوع است. از این روغن می توان برای محافظت از مو، محافظت از پوست، محافظت از قلب و بهبود کیفیت استخوان ها استفاده کرد؛ همچنین خواص روغن کنجد برای افزایش گردش خون و متابولیسم، کاهش التهاب، دیابت، سلامت دهان و دندان، جلوگیری از سرطان، جلوگیری از آسیب به DNA و رشد نوزادان بسیار مناسب است. این روغن برای اولین بار در آفریقا پیدا شد اما مقدار کمی از آن در هند نیز رشد می کند.

خواص روغن کنجد برای پوست

روغن کنجد در سال های اخیر به دلیل هزینه های کمتر در کشیدن روغن از دانه، کمی شناخته شده تر شده است. البته بهترین و مناسب ترین زمان برای گرفت روغن از دانه ها زمانی است که دانه ها کاملا رسیده شده اند و لایه ی بیرونی آن ها ترکیده است. مشکل پروسه ی دستی کشیدن روغن این است که نمی توان مقدار زیادی از روغن را به دست آورد.
این روغن از آنجایی که شامل ویتامین های مختلف از قبیل ویتامین E و ویتامین K، ترکیبات ارگانیک و دیگر اجزای سودمند است بسیار سالم و مقوی است و اضافه کردن این روغن به رژیم غذایی اثرات بسیار مثبت و چشمگیری بر روی سلامت بدن شما دارد.

موارد مصرف روغن کنجد

• این روغن در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آن در چین، ژاپن، جنوب آسیا و آسیای میانه بسیار متداول است.
• بر اساس اینکه این روغن تاثیرات سودمندی بر روی بدن و پوست دارد، برای ماساژ از آن استفاده می شود.
• استفاده از این روغن در تولید بسیاری از محصولات آرایشی متداول است.

 

خواص روغن کنجد برای پوست

خواص روغن کنجد برای پوست

خواص روغن کنجد برای پوست یکی از دلایلی است که میزان درخواست آن را در جوامع و به خصوص در میان خانم ها افزایش داده است. از زمانی که متخصصان و کارشناسان به خواص روغن کنجد برای پوست پی بردند و تاثیر چشمگیر آن را در بسیاری از بیماران پوستی مشاهده کردند، این روغن به یکی از متداول ترین مواد اولیه در تهیه و تولید لوازم آرایشی بزرگترین و برترین کمپانی های روز دنیا مبدل شده است.
روغن کنجد سرشار از زینک است که یکی از مهمترین مواد مورد نیاز برای پوست بدن شماست. این ماده می تواند کشش و صافی پوست شما را افزایش داده و باعث کاهش استرس اکسید کننده (اکسیداتیو) شود، در نتیجه به کاهش پیری پوست بر اثر افزایش سن کمک کرده و از نابودی سلول های پوستی جلوگیری می کند.

یک سری از مطالعات در مورد خواص روغن کنجد برای پوست نشان می دهد که استفاده از روغن کنجد به صورت موضعی بر روی پوست، به ساختن یک لایه ی محافظ بر روی پوست بدن کمک کرده و از پوست شما در مقابل اشعه ی خطرناک UV محافظت می کند. همچنین در برخی از کشور ها از خواص روغن کنجد برای پوست در درمان بیماری های قارچی استفاده می شود. در افرادی که از سرطان پوست رنج می برند، این روغن تاثیراتی در جهت پیشگیری شیمیایی نیز دارد. روغن کنجد به عنوان یک مرطوب کننده ی عالی هم کاربرد دارد و علاوه بر این به دلیل ویژگی های سم زدایی که در این روغن وجود دارد، صورت و پوست شما را به صورت طبیعی سم زدایی می کند.
حال که با روغن کنجد و همچنین خواص روغن کنجد برای پوست آشنا شدید و دانستید که برای جلوگیری و درمان بسیاری از بیماری ها می توانید از آن بهره ببرید، سعی کنید این روغن با ارزش را در رژیم غذایی خود وارد کرده و در صورت لزوم به صورت موضعی از آن استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *