روغن کنجد فرابکر روغن کنجد بکر

روغن کنجد فرابکر

به روغن های گیاهی خوراکی گفته می شود، که با استفاده از دستگاه های استخراج مکانیکی مانند پرس سرد بدون استفاده از حرارت، تهیه می شود به گونه ای که روی ماهیت روغن و یا چربی تغییرات کیفی و شیمیایی انجام نشود. حداکثر دمای خروجی برای روغن های تهیه شده به روش پرس سرد بیش از ۴۵ درجه سانتی گراد نمی باشد. در این روش به دلیل روغن کشی در دمای پایین و عدم استفاده از هرگونه افزودنی های شیمیایی کم‌ترین تغییرات در ترکیبات و خواص تغذیه‌ای روغن ایجاد شده و روغنی کاملاً طبیعی و خالص با رنگ، عطر و طعم مطبوع حاصل می‌گردد.

روغن کنجد فرابکر بیسفود

روش تولید روغن کنجد فرابکر بیسفود

الف- نگهداری کنجد در سیلو: نگهداری دانه کنجد در سیلو شرایط خاصی دارد از جمله مهمترین آن هوادهی مناسب دانه ها می باشد و دمای نگهداری ۴ الی ۱۰ درجه سانتی گراد باید حفظ گردد.
ب- بوجاری: برای استخراج روغن، ابتدا باید دانه های کنجد بوجاری گردد که این عمل موجب جداسازی شن و علف های هرز و نهایتاً سبب تمییز و یک دست شدن دانه ها می شود.
ج- استخراج: در استخراج روغن به روش پرس سرد بعد از عملیات مقدماتی، دانه ها بوسیله ی قیف تغذیه وارد دستگاه پرس سرد میگردد که پرس از نوع حلزونی بوده و بر اساس مکانیسم چرخ گوشت ساخته شده است. دانه ها پرس شده و روغن از کنجاله (مخلوط پوست دانه) جدا می گردد. در مرحله بعد روغن توسط میکروفیلترهای مخصوصی صاف شده و لرد (واکس یا همان موم روغن که نشان دهنده طبیعی بودن روغن است و درصورت نگهداری روغن در سرما سبب کدر شدن روغن می شود) از آن جدا می گردد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *